Informujemy, że jesteśmy OPP o numerze KRS: 0000241358.

Prosimy przekaż nam swój 1% podatku.

W hołdzie Janowi Pawłowi II

Napisane przez wtzwarka 16 maja 2014

Prosiłem Boga o wodę,
Dał mi ocean.
Prosiłem Boga o kwiat,
Dał mi ogród.
Prosiłem Boga o przyjaciela,
Dał mi Ciebie.
                                   Jan Paweł II

W ostatnią niedzielę kwietnia (27.IV) kanonizowany był nasz wielki rodak Jan Paweł II. 30 kwietnia w kościele pod wezwaniem św. Mikołaja w Warce o godzinie 1700 została odprawiona Msza Święta w intencjach osób, które odeszły ze społeczności warsztatowej i Stowarzyszenia „Tęcza”. Po nabożeństwie, około godziny 1800 zaprezentowaliśmy program „Niepełnosprawni w hołdzie Janowi Pawłowi II”.

Ksiądz Dziekan jak i wszyscy obecni byli pod wielkim wrażeniem naszego występu. Program nasz składał się z fragmentów homilii Papieża, jego wierszy i pieśni okolicznościowych i kościelnych napisanych specjalnie dla Niego.

Szczególne znaczenie miały słowa naszego Papieża z homilii skierowanej do niepełnosprawnych z 2000 roku.

Jakże wymownie brzmią dziś dla nas Twoje słowa, Panie życia i nadziei! W Tobie każda ludzka ułomność zostaje ocalona i odkupiona. Dzięki Tobie niepełnosprawność nie jest ostatnim słowem w życiu. Ostatnim słowem jest miłość, Twoja miłość, która nadaje sens życiu.

Na zakończenie wszyscy odśpiewaliśmy ulubioną pieśń świętego Jana Pawła II – Barkę z uaktualnionym tekstem.

Dziś kiedy jesteś już w niebie,
Łowisz serca w niebiańskiej przestrzeni,
Swej prawdy siecią i słowem wiecznym.

Kochany nasz Papieżu Polaku,
Wielką dumą, wielką radością byłeś,
Ojcze, bracie, przyjacielu, rodaku,
Swą miłością serca ludu zdobyłeś.

Aktualności Warsztatów terapii zajęciowej